برند سازی به روش منگو

این روزها خرید و فروش پوشاک در رقابت سختی قرارگرفته است. برند های متنوع و شناخته شده ای وجود دارد که هرکدام سرگذشت و تاریخچه ی مربوط به خود را دارد. داستان این برند توسط برندینگ معتبر و فرنچایز شدن آن ها سرچشمه میگیرد که سبب معروف شدن آن ها شده است.یکی از این برند های معروف در صنعت مد و پوشاک منگو است که از برند های شناخته شده در این زمینه است که فراز و نشیب های فراوانی داشته تا به یک برند معروف و شناخته شده تبدیل شده است.این برند، محصولات مختلفی را ارائه میدهد؛ از جمله لباس زنانه، مردانه، اکسسوری را تولید میکند.در ادامه به شما برند سازی توسط این برند معروف را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

برند منگو
تاریخ شروع با شکوه منگو

این برند معروف توسط دو برادر ترکی که به بارسلونا مهاجرت کرده بودند، این دو برادر اولین فروشگاه لباس خود را در بارسلونا راه اندازی کردند. تاسیس این فروشگاه شروعی پر قدرت برای برند منگو بود.در طی سال های بعد بعد از گذشت یکسال این برند از طریق اعطای نمایندگی توانست به پنج فروشگاه دیگر تبدیل کند. تلاش آن دو برادر بدون اندکی کاهش ادامه پیدا کرد تا سال 1998 که حدود سیزده شعبه ی دیگر نمایندگی بگیرد و گشترش پیدا کند.بعد از چهارسال این برند به صورت جهانی و بین المللی روی کار آمد و توانست در کشور پرتغال هم نمایندگی بگیرد. که در حال حاظر منگو بیش از دو هزار هفتصد شعبه نمایندگی دارد در سراسر جهان و حدود پانزده هزار کارمند مشغول به کار که هفتاد درصد آن را بانوان تشکیل میدهند که هزار هشتصد نفر از آن ها در دفتر مرکزی و مراکز طراحی اروپا مشغول به کار هستند.
نام این برند توسط خود دو برادر انتخاب شد وقتی که به فیلیپین سفر کرده بودند در آنجا میوه ای را چشیدند و تصمیم گرفتند که اسم آن را منگو بگذارند.
برند منگو در ابتدای کار هدفش تولید پوشاک برای خانم های هجده تا چهل سال بود که رفته رفته با تلاش زیاد و اخذ نمایندگی توانست شعبات و کار خود را گسترش دهد و امروزه یکی از برند های معروف شناخته شده در سراسر جهان باشد.

برند منگو
تبلیغات پوشاک به سبک منگو چگونه است؟

منگو وقتی خط تولید لباس مردانه را آغاز کرد چهره معروف جرارد پیکه را به عنوان تبلیغ برای پوشاک مردانه خود برگزید که این شخص هم اسپانیای است و این برند تنها هدفش جلب توجه مردانی بود که به مد روز دنیا اهمیت میدهند. در سال های بعد چهره معروف دیگری روی کار آمد به نام کیت موس که او بالاترین درآمد خود را از مدلینک به دست آورد و طبق تخمین های زده شده حدود سه میلیون دلار در سال از مدلینگ بدست آورد.
جذابیت و خواستار برند منگو در بین بانوان آنقدر زیاد بود در سال 2011 شاهزاده لیتزیا هنگامی که از دفتر مرکزی دیدن میکرد و یکی از لباس های این برند جذاب را بر تن داشت دیدار رسانه ای انجام شد.
شعار این برند این است که باید آنقدر این برند فرنچایز پیدا کند که در هر شهر یک نمایندگی داشته باشد.این دیدگاه اصیل موجب گسترش پیدا کردن این برند در عرصه مد و پوشاک شد و در حال حاظر بیش از دو هزار فروشگاه در صد و سه کشور دنیا افتتاح شده است.

برند منگو
برند سازی مد به سبک منگو چگونه است؟

مدیران موسس این برند با ثروت 8/4 میلیارد دلار صد و شصت و هفتمین افراد ثروتمند دنیا شناخته شوند. ایساک و ناهمان افرادی مشهور در صنعت مد و لباس هستند. کسب و کار خود را تنها وقتی هفده سال داشتند آغاز کردند، آن ها وقتی از سفر برگشته بودند لباس هایی را که خریده بودند را با دو برابر مبلغی که برای آن ها پرداخت کرده بود به مغازه های لباس فروشی فروختند و با اولین درآمد خود توانستند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و آن را برند سازی کنند.وقتی هجده سالشان بود یک ماشین خریداری کردند و توسط آن لباس وارد میکردند و میفروختند. با فروش زیاد توانستند در سال 1984 اولین فروشگاه منگو را راه اندازی کنند.
آندیک( ترکیب اسم دو برادر) توانست طی 10 سال پیشرفت چشمگیری داشته باشد و صد فروشگاه در سراسر اسپانیا راه اندازی کند.در سال 2004 این شرکت بیش از هفتصد فروشگاه در هفتاد دو کشور دنیا از قبیل اروپا، آسیا، آفریقا، آفریقای جنوبی بازگشایی کند. رشد بی افزون این برند در نگاه اول آسان بود به دلیل کیفیت بی نظیر و طراحی منحصر بفرد لباس ها که او را تبدیل به رقیبی اصلی در صنعت مد و پوشاک کرد و موفقیت این برند حتی به خارج از اسپانیا هم پای گذاشت.
آندیک به خوبی آگاه بود که برای اینکه بواند به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند و ارتقا پیدا کند به محیطی جوان و کارآمد و در قدم اول با فکری جدید و بروز احتیاج دارد. بی شک دلیل موفقیت این برند فرنچایز آن در فروشگاه هاست. در حال حاظر این شرکت دومین شرکت صادر کننده لباس در اروپا به شمار می آید که حتی در حال حاظر کشورهایی همچون ایران، عراق، بلاروس در حال دریافت نمایندگی و بازگشایی شعبه هستند.

 

برند منگو

استراتژی برند منگو به همراه فست فشن چگونه بود؟

از دسته استراتژی هایی که برند منگو برای معرفی و تبلیغ محصولات خود استفاده میکند، نوع معرفی آنهاست. نام این استراتژی فست فشن(مر سریع) است که برند منگو برای ارائه و معرفی محصولات خود داشته است که متعهد است یا از طریق فروشگاه ها و یا تجارت الکترونیک محصولالتش به مردم نشان دهد.برای بهتر توضیحخ دادن این موضوع میتوان گفت که برند منگو چون دارای تنوع محصولات است سبب شده است که یک دایره ی مداوم از مد و سبک لباس دور این برند را بگیرد به گونه ای که هر از چندگاهی خریداران و مصرف کنندگان این برند سری به سایت این برند بزنند و در جریان اتفات و محصولات جدید این برند قرار بگیرند.
در خط تولید پوشاک مردانه میتوان به کت، جلیقه، ژاکت پشمی مردانه، کیف و کفش و کمربند، کروات و دستمال گردن و غیره اشاره کردو همچنین برای بانوان عینک آفتابی، زیورآلات، تاپ، تی شرت و شال و غیره هم اضافه کرد و این برند دارای خط تولید عطر هم است که متعلق به کمپانی پوچ است.

همچنین مهمترین راه برای بازاریابی قوی برای هر برندی، اصول قیمت گذاری است که با یک درست و مناسب میتواند خود را به مشتریان ثابت کند و به مشتری های وفاداری دست پیدا کند که برند مورد نظر خود را به عنوان یک تولید کندده ی قابل اعتماد خواهند شناخت.نکته ی کلیدی دیگر که بسیار حائز اهمیت است بحث کیفیت محصول است که اگر کیفیت محصول بالا باشد، قیمت محصول دیگر برای مشتری به چشم نمی آید و فقط کیفیت مورد نظر مشتری خواهد بود.

برند منگو
ابعاد برند سازی مد چگونه است؟

ما میدانیم طبق داسنته های بشر که 90 درصد بحث مد وفشن مربوط به سلیقه و ذائقه ی خریداران است حتی برخی از کارشناسان و متخصصین در این رابطه ذائقه سازی را معادل مد سازی سازی میدانند که این لغت آن ها از این مبحث مهم دور کرده و توجه زیادی به این قضیه ندارند.
دسته ای از لباس ها که خوب طراحی شده است باید میلیون ها نفر آن را ببینند تا مد سازی انجام پذیرد که متاسفانه هیچ کاری در این زمینه انجام نگرفته است و تمام فعالیت های انجام شده به بن بست خورده است و توسعه پیدا نکرده است پس مد سازی درست و اصولی در کشور وجود ندارد.
بیانات نشان میدهد برندهایی در یک کشور از ارزش و اعتبار برخورد دار هستند که این نشان دهنده ی این است که به دلیل تفاوت های فرهنگی سبب ایجاد تفاوت در تجربه های برند ها شده است.

شعبه منگو
نکته پایانی

بخشی از روند پیشرفت بسته به این است که چه کسانی شما را راهنمایی و کمک میکنند که پیشنهاد من به شما این است اگر میخواهید برند مختص خود را داشته باشید با اخذ نمایندگی از برند های معتبر میتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. این افراد هم اطلاعاتشان قوی تر است وهم سبب میشوند در طی این بحث ها رشد پیدا کنید و کسب و کار خود را از موقعیت خوب به عالی برسانید و موفق شوید.

 

برچسب ها:
اعطای نمایندگی انواع سرمایه گذاری برندسازی برند سازی برندسازی پوشاک برند پوشاک برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی راه اندازی راه اندازی برند راه اندازی رستوران راه اندازی فست فود راه اندازی کسب وکار راه اندازی کسب و کار راه اندازی کسب و کار جدید رستوران رستوران داری سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در کار شرکت های اعطای نمایندگی صنعت غذا صنعت غذایی صنعت فست فود طرح کسب و کار غذاهای ایرانی فرنچایز فرنچایز رستران فرنچایز رستوران فست فود قرارداد مواد غذایی نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار تولیدی کسب و کار جدید کسب و کار خانگی کسب و کار کوچک