کسب و کار در صنعت پوشاک

کسب و کار پوشاک،می تواند طیف گسترده ایی از کسب و کار ها را پوشش دهد. این زنجیره شامل تمامی طراحی ها و تولید پوشاک اورجینال و اصلی تا کپی و نمونه برداری از طراحان معروف و موفق است.
شاید تا به حال سابقه کاری متفاوتی داشته اید و شرایط گوناگونی را تجربه کرده اید و در آن بسیار موفق و توانمند بوده اید، اما در حقیقت این در کسب و کار مربوط به صنعت لباس و راه اندازی تولیدی از طراحی تا برند سازی در صنعت پوشاک و لباس باید علاقه شدیدی به این کار داشته باشید، بر روی آنچه می خواهید سعی و پافشاری کنید و بعد از آن از موفقیت خود لذت ببرید.
کسب و کار پوشاک، چیزی خارج از ذهن و تفکرات شما نیست فقط کمی به روحیه ی هنری و خلاقیت شما نیاز دارد، باید رقبا را شناخته و آنها را زیر نظر داشته باشید. همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که تقلید صرفا از رقبا، مقدمه ایی برای شکست می باشد.

 

کسب و کار پوشاک

ایجاد برند یا نام تجاری برای کسب و کار پوشاک

در هر نوع کسب و کاری نام تجاری بسیار مهم و ارزشمند است. در اصل خودتان نام تجاری خودتان هستید. داستان و محتوای شاخصی برای برندتان در زمینه تولید پوشاک درست کرده و تلاش کنید آن را در تمام مراحل کارتان به مخاطبینتان معرفی کنید. نقطه عطف شما شاخص بودنتان در میان جمع عظیمی در این صنف می باشد.

موفقیت در کسب و کار پوشاک

یکی از دلایل موفقیت کسب و کار شما در این حوزه نام و یا عنوان تجاری  است که حتما با دقت فراوان انتخاب شود و سعی کنید تجربه ها و شخصیت خود را به صورتی به نمایش بگذارید که انگار طرح هایتان آینه ایی از وجود شما هستند و مطمئن باشید مشتریان شما ناخودآگاه به این جنبه ها هم توجه خواهند کرد. اگرچه برندسازی شخصی شما بسیار مهم و تاثیرگزار است، حضور و شخصیت شما در جنبه های دیگری مثل شبکه های اجتماعی و وب سایت و … نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

بازار هدفتان را شناسایی کنید

برای انجام دادن هر فعالیت در زمینه تولید پوشاک وارد تحقیق در بازار موردنظر شوید. وب سایت ها را زیر و رو و بررسی کنید و رقبای خود را پیدا کنید، مزایا و معایبشان را بررسی کرده و سعی کنید خدمات بیشتر و متفاوت تری  از آنها به مشتریانتان پیشنهاد دهید. عکس های جذابی برای وب سایت خود طراحی و انتخاب کرده و سعی کنید به زیبایی و گویایی حرفه خود در زنجیره تولید پوشاک را به دیگران معرفی کرده. تولید پوشاک بسیار عرصه رقابتی می باشد و ورود به این حوزه از شروع آن تا شناساندن خود به دیگران و مشتریانتان راهی طولانی است پس تحقیقات بازار را دست کم نگیرید.

هویت تجاری مستقل خود را به دیگران معرفی کنید

باید از ابتدا این موضوع را بدانید که قصد طراحی و فروش لباس های خود را دارید و یا می خواهید لباس های دیگران را با برند خودتان معرفی کنید:
اگر شخص خودتان تولیدکننده پوشاک هستید، باید تمام عمده فروش ها و خرده فروش ها را شناخته و از راه و روش کارشان آگاه باشید. البته با ورود به این بازارموارد بسیاری را یاد خواهید گرفت..
اما اگر تصمیم به وارد شدن در مسیر خرده فروشی دارید باید لیستی از همکاران خود را تهیه کنید، با آنها مذاکره کرده و ببینید چطور می توانید به عنوان عمده فروش میان آنها هماهنگی ایجاد کنید.
در قدم های اولتان با چالشهای بزرگی رو به رو می شوید،  زیرا شهرت و شناخت اولیه برای کارتان را ندارید و برای جلب نظر آنها به شروع همکاری باید بتوانید قانعشان کنید و مزایا و تفاوتهایی برای شروع کار را برایشان تعریف کنید.
هویت تجاری مجزایی داشته باشید و با افرادی که برای شناخت آن اشتیاق دارند و حتی اگر این هویت سازی را انجام نداده اید به آنها بگویید که می توانید آنها را به عنوان یک نام تجاری واحد به دیگران بشناسانید.

استراتژی فروش خود را مشخص کنید

کسب و کار پوشاک

بعد از شناختن بازار و هماهنگی های لازم برای تامین جنس و یا تولید، نیاز به ایجاد یک استراتژی در فروش دارید. بی شک تجارت الکترونیک به روش معمول یک گزینه عالی و مناسب برای شروع است. چرا که تولید کنندگان عمده و خرده فروشان را جذب می کنند و هزینه را به حداقل میزان می رساند. قبل ترها گفته شده که سایت حتما باید آینه ایی از شما و اهدافتان باشد و بتواند به خوبی شما و جزئیات شخصیتتان را بازتاب ببخشد، طراحی سایت های ضعیف مشتریانتان را روز به روز از شما دورتر می کند، اما برای اجرای این هدف و ایده باید به خوبی از کسب و کار اینترنتی و همه جزئیات فروش آنلاین ، مسائل حقوقی، سیستم های پرداخت و … آگاه باشید.

استراتژی روشن داشته باشید

در هنگام شروع کارتان، استراتژی بازاریابی بسیار حیاتی و مهم است. زیرا بازار پر رقابت حوضه پوشاک بدون تبلیغات شانس شناخته شدن ندارد. بهترین راه، حضوری پر قدرت و اثرگزار در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام است. اینگونه نرم افزار ها، موقعیت ارتباطی مستقیم و معرفی رایگان کسب و کار را برای شما فراهم می کند.
از این مرحله به بعد هر کاری در زمینه بازاریابی انجام می دهید، باید با در نظر گرفتن بازار هدفتان باشد. زیرا این مخاطبان شما هستند که ارزش نام تجاری شما را بالا می برند. هرگز فراموش نکنید صنعت پوشاک با زندگی روزمره گره خورده و شما از این موقعیت می توانید به روشی خلاقانه برای وصل کردن کسب کارتان به زندگی مردم اقداماتی انجام دهید.
روشی که به تازگی در چند سال اخیر در ایران رایج و رو به رشد است، استفاده از وبلاگ نویسان قوی برای ارتقا و شناساندن ویژگی محصولاتتان به مخاطبان است. تعداد یا میزان تخصص این نویسندگان به نسبت نیاز شما متفاوت است. ولی حضورشان ضروری می باشد و در واقع یک ابزار بازاریابی عظیم به شمار می آیند. چراکه از دل مردم آمده و به علایق آنها آشناتر هتند.

قوانین و مقررات مربوط به کسب و کار پوشاک چیست؟!

ورود به عرصه تولید پوشاک در ایران  قوانین محکم و سختی ندارد. شما برای ورود به این عرصه نیاز به مدرک رسمی دانشگاهی یا تخصصی خاصی ندارید. اگر ابزار و تجهیزات و کمی تجربه دارید می توانید وارد حرفه تولید پوشاک و یا بازار فروش شوید. در حقیقت طبیعت شغل آزاد غیر قابل کنترل است. حقیقت این است که بسیاری از کار آفرینان در ابتدای کار به دام افتاده اند زیرا خط مشی مشخصی نداشتند و یا برنامه درستی  برای اجرایی کردن اهداف خود نداشتند که می تواند باعث شکست و مشکلات بعدی برای آنها شود.
از اولین روز های شروع حرفه خود در زمینه های مختلف تولید پوشاک، حسابداری استخدام کنید. حساب های مالی و همه هزینه ها دریافتی ها و خروجی های حساب بانکی خود را بایگانی کنید. از همه مهم تر به قوانین مالیاتی اهمیت دهید و پایبند باشید.

سرمایه گذاری در زمینه پوشاک

کسب و کار پوشاک

یکی از مهم ترین نقاط قوت شروع در تمامی زمینه های کسب و کار پوشاک این است که از کمترین حد سرمایه می توانید شروع کنید و در نهایت تولیدی خود را داشته باشید. می توانید برای کاهش هزینه‌هایتان، طراحانی را پیدا کنید که طرح های خود را به صورت عمده بفروشند.  اگر لباس ها را با ایده های خاص خودتان طراحی خواهید کرد، تجهیزات ابتدایی برای شروع کارشما کافی هستند. که هزینه‌ایی قابل توجهی از شما نخواهند برد.
شما زمانی به تجهیزات حرفه ایی و سرمایه گذاری های بزرگ احتیاج پیدا خواهید کرد که تقاضا برای کارتان افزایش یابد. در اصل شما تولید را می توانید به راحتی از خانه شروع کنید. هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
میزان تجهیزات به کاری که انجام می دهید بستگی دارد اگر می خواهید لباسی ساده را بدوزید یک چرخ خیاطی و کمی لوازم خرازی کارتان را راه می اندازد. اما برخی به سراغ زمینه های دیگر مثل چاپ روی تیشرت و فروش آن می روند که تجهیزاتی اساسی تر مثل پرینتر و رنگ ها و تیشرت های آماده را لازم دارد.
در زمینه فروش هم هزینه های شما راه اندازی صفحات وب، هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی اولیه و تامین جنس است. سعی کنید نکاتی که قبلتر در راجب طراحی وب سایت و اهمیت آن گفته شد را جدی بگیرید. این موضوع را بدانید اگر طرح اولیه کارتان را به صورت دقیق بنویسید، هزینه های غیر ضروری شما حذف خواهند شد. به راحتی می توانید کسب و کار خود را از حداقل ها آغاز کنید.

درآمد حاصل از کسب و کار پوشاک چقدر خواهد بود؟

برای اولین نکته در درامد حاصل از این حوزه باید در نظر داشته باشید این است همه تمرکزتان را برای راه اندازی کسب و کارتان بگذارید. فکر به این موضوع که می توانم در کنار شغل های دیگرم اهدافم را ادامه دهم از خود دور کنید. سعی کنید حداقل برای شروع هم که شده روز هایی را به انجام مراحل اولیه اختصاص دهید. برای هر مرحله زمان مشخص تعریف کنید: مثلا تا چهار ماه زمان دارم وب سایت خود را داشته باشم و یا نام تجاری خود را انتخاب کرده باشم .
صنعت پوشاک بنا بر ماهیتی که دارد قابل پیش بینی نیست و اگر در هر کدام از مراحل گفته شده تلاش لازم انجام نشود، احتمال شکست بسیار بالا است. در اصل اگر در آمدی ثابت از الویت های شما باشد باید به سراغ کار دیگری بروید.

موفقیت در کسب و کار پوشاک

چه کسی است که  نخواهد یک کسب و کار موفق داشته باشد ؟ مسلم است که همه ی ما در زمینه های شغلی خود به دنبال موفقیت می گردیم. همه جا صحبت از راه کار ها و ترفند هایی است که همه در تلاشند تا در فعالیت خودشان از دیگری پیشی بگیرند . اما غافل از اینکه ممکن است چاره کار در دو قدمی ما باشد . کافی است کمی دیدگاهتان خود را انعطاف پذیر سازیم. گاهی کسب و کار موفق ، فقط در تلاش کردن نیست.

طرح کسب و کار پوشاک

صنعت پوشاک دارای گستردگی زیاد و پیچیده ای است ولی به همان نسبت رقبای زیادی را نیز در خود جای داده . زمانی که از بیرون ماجرا به این صنعت نگاه می اندزیم و شیوه و روند کاری افراد موفق در این صنعت را بررسی می کنیم ، یک فاکتور مهم را میتوان به وضوح احساس کرد و آن فاکتور ( تمایز ) است . یک تمایز شاخص و مفید در فعالیت خود ایجاد کنید که کمتر شخصی به آن دست زده باشد . سپس به راهتان ادامه دهید و از تاثیرات آن لذت ببرید. یا شعار خاصی داشته باشید، یا کلا نباشید!
در آخر روی یک شعار تاثیر گذار و مناسب کار کنید . کسب و کار های موفق ، نقاط قوت و تمایزات شاخص خود را کشف می کنند. درطول سالها تلاش با تاکید بر روی این نقاط، تبلیغات خود را به انجام می رساندند. برای این کار از کلمات تخصصی یا صنعتی و مفاهیمی که نیاز به تفکر و محاسبه برای درک دارند، استفاده نکرده و سعی کنید شعار خود را کوتاه انتخاب کنید و روی نقطه ی تمایز خود مانور دهید.

 

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک