فرنچایز نان سنتی و صنعتی

تاریخچه پخت نان

تاریخچه پخت نان در ایران و فرنچایز نان به حدود 6 هزار سال قبل بازمیگردد. شواهدی در باستان شناسی کشف شده که وجود گندم های 6 هزارساله را در دامغان و تخت جمشید اثبات میکند. البته که پخت نان به معنای استفاده غلات به صورت عمده است. با زیاد شدن جمعیت در هر منطقه و کشور تعداد نانوایی ها بیشتر شد و حدود 5 هزار سال پیش تقاضای مصرف زیاد باعث بالا رفتن تعداد مغازه های نانوایی شد.

فرنچایز نان

نکات مهم در راه اندازی نانوایی

راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به طی کردن قدم هایی دارد و نمیشود در هیچ کاری بدون تحقیق و دانش لازن آن وارد شد. زیرا در این صورت احتمال شکست بالا میرود.

بررسی بازار فرنچایز

بررسی و مشاهده بازار کسب و کار از مهم ترین گام های شروع برای هر شغلی است. این کار کمک میکند شما سهم خود از بازار،رقبایتان،تاثیر آن ها در درآمد شما و میزان مخاطبان خود را بشناسید. مثلا اگر یک نانوایی افتتاح میکنید و در فکر فرنچایز نان و مشتقات آن هستید قادر خواهید بود راحت تر عادت های مصرفی همسایگان اطرافتان را بشناسید.

برنامه ریزی

اطلاع از شیوه صحیح راه اندازی کسب و کار به شما کمک خواهد کرد. برنامه ریز به معنای بررسی تجارت مورد نظر و محصول تولیدی شماست. در صنعت نان تنوع بسیار زیاد است و شما با توجه به سلیقه و فرهنگ شهر زندگی خود باید نانوایی تان را افتتاح کنید.

بودجه

قسمت مهمی از راه اندازی کسب و کار اطلاع از میزان سرمایه مورد نیاز است. افتتاح یک نانوایی نیاز به خرید تجهیزات،مواد اولیه،مکان نانوایی،اخذ مجوز ها و .. دارد که این کار ها نیازمند بودجه ای تقریبا سنگین است. همچنین یک سرمایه کنار گذاشته شده که در صورتی که در ماه اول فروش زیادی نکردید بتوانید مواد اولیه را تهیه کنید.

تهیه تجهیزات

تهیه تجهیزات در اول شاید هزینه زیادی نیاز نداشته باشد و بشود با کمترین تجهیزات کار را شروع کرد اما اگر میخواهید کسب و کار پررونق و پر سودی داشته باشید نیازمند تجهیزات حرفه ای هستید که کمی گرانقیمت هستند.

حاشیه سود اخذ فرنچایز نان چقدر است؟

درآمد های به دست آمده از نانوایی متفاوت است. ایتن در آمد بسته به محل زندگیتان،کیفیت و تنوع محصولات،نوآوری و خلاقیت و استراتژی های بازاریابی بستگی دارد. عادات مصرفی مردم منطقه شما هم فاکتور تاثیرگذاری خواهد بود. البته که حداقل فروش نانوایی هارا میتوان پیشبینی کرد. هر نانوایی حداقل 50% از تمام تولیدات خود را میفروشد. در ابتدا ممکن است فروش شما کم باشد اما با رشد نانوایی و جلب مشتری سودتان بیشتر میشود.

مراحل تاسیس یا اخذ فرنچایز نانوایی

فرنچایز نان

تهیه یک برنامه کسب و کاری

طرح و برنامه کسب و کاری اهداف و استراتژی های شما برای شروع به تاسیس و برنامه ها برای رشد و رونق مغازه تان است. این برنامه به شما کمک میکند اهداف خود را واقع بینانه و دقیق روی زمان بچینید و بودجه مورد نظر را حدودا تامین کنید تا به مشکل برنخورید. این تامین کمک های مالی برای شروعت کارتان کمک زیادی به شما خواهد کرد.

انتخاب نام تجاری

قبل از ثبت کردن شغل خود باید راجع به نام تجاری برند خود تصمیم بگیرید. انتخاب یک نام مناسب میتواند تبلیغات خوبی برای شما بکند. نام مناسب به مشتریان کمک میکند تجارت شمارا بشناسند و بازار هدف مشتریان را بشناسید. برای انتخاب نام تجاری به نکاتی که گفته میشود توجه کنید:

نام های نوآورانه و منحصر به فرد

کوتاه و قابل فهم باشند

محصولات و تجارت را توصیف کنند

نام تجاری برند شما بیان کننده شخصیت برندتان است و اولین چیزی است که به گوش مشتری میخورد پس بسیار مهم است.

انتخاب مکان

برای تمامی مشاغل انتخاب محل مناسب افتتاح مغازه بسیار مهم است و جهت اخذ مجوز ها باید آدرس ارائه دهید. لوکیشن ایده آل هر مغازه به موقعیت جغرافیایی،منطقه و نزدیکی به رقبا بستگی دارد.

مزایای افتتاح نانوایی و اخذ فرنچایز نان در کانادا

فرنچایز نان

تاسیس کردن یک نانوایی کوچک با ایده های جدید و خلاقانه یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کانادا است. با تاسیس نانوایی شما علاوه بر کسب درآمد کردن در مدت زمان طولانی و پس از طی کردن مراحل قانونی میتوانید تابعیت و ویزای کشور کانادا را هم اخذ کنید. مزایای زندگی در کانادا عبارتند از:
طبق تحقیق های انجام شده در سال 2016 کانادا بخاطر فاکتور های مختلفی مانند امید به زندگی،حمایت از اجتماع شهروندان، اقتصاد و… در رتبه ششم دنیا قرار گرفت. کانادا یکی از کشورهایی است که مردمش همیشه احساس خوشحالی میکنند و میزان امید به زندگی بالا است. مشخص است که زندگی کردن در همچین کشوری آرزوی خیلی از افراد است.
کانادایی ها به خاطر مناسبت های تاریخی و جشن های مذهبی که میگیرند، معمولا در طول سال 9 یا 10 تعطیل رسمی قانونی دارند. برخی از استان ها حتی روز خانواده را در اواسط ماه فوریه جشن می گیرند! تعطیلات رسمی باعث می شود نیاز نباشد افراد تمام طول سال کار کنند و همچنین در کنار استراحت مدت زیادی را در کنار عزیزانشان باشند.
شهروندان کانادا میتوانند از خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کنند.
ثبات اقتصادی، درآمد خوب و رفاه از مواردی است که برای افراد به خصوص مهاجران فاکتور های بسیار حائز اهمیتی محسوب میشوند. کانادا از کشورهایی است که ثبات اقتصادی خوبی دارد و همچنین شرایط مناسبی را برای زندگی افراد فراهم می کند.
مرخصی همراه با حقوق زایمان به مادران نیز از دیگر مزایای زندگی کردن در کانادا است. همچنین قابل ذکر است که دولت کانادا برای یکسال از خانواده هایی که صاحب فرزند شده اند حمایت مالی می کند و تاز لحلظ تامین هزینه ها و مرخصی از کار مشکلی ندارند.

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک