فرنچایز رستوران های ایرانی

فرنچایز واژه ای است که در طی سال های اخیر زیاد آن را شنیده ایم. در کشور ایران بیشتر از طریق فرنچایزهای رستوران های زنجیره ای یا فروشگاه های زنجیره ای که در سرتاسر کشور وجود دارند مفهوم فرنچایز را درک کرده ایم. اما واقعا فرنچایز چیست؟ زمانی که یک برند یا کسب و کار به حدی از موفقیت دست پیدا میکند که بین مردم محبوب و مشهور میشود این قابلیت را پیدا میکند که دانش ها و فرآیندهای خود را در اختیار فرد دیگری قرار دهد و با نظارت و بازرسی به سوی اعطای نمایندگی برود. برای درک کامل مفهوم فرنچایز و آشنایی با قوانین و قواعد آن به شما پیشنهاد میکنم مطلب “کسب و کار و فرنچایز و چگونگی کارکرد آن ” را مطالعه کنید.

فرنچایز یا استارت آپ؟

فرنچایز

franchise

عموما راه اندازی یک کسب و کار شخصی از صفر و دنبال کردن هدف ها و رویاها برای یک فرد وسوسه انگیز است و هر کسی در طول زندگی اش یک بار به این مسئله فکر کرده است. اما این کار هزینه ها و ریسک های زیادی را با خود به همراه دارد و میتواند فشار مالی زیادی را روی شما وارد کند. طبق تحقیقات انجام شده کمتر از بیست درصد استارت آپ ها بعد ده سال دیگر پابرجا نیستند. اما اگر نمیخواهید این ریسک سنگین را متحمل شوید و احتمالا ضرر خود را کاهش دهید فرنچایز بهترین گزینه است. با گرفتن فرنچایز شما از یک برند موفق که صاحب آن تمام این ریسک ها و سختی هارا پشت سر گذاشته شعبه میگیرید و با خیال راحت به کار میپردازید.

فرنچایزینگ رستوران چیست؟

فرنچایز امتیاز یک برند و نام تجاری است که توسط صاحب برند به سرمایه گذار فروخته میشود. این برند توسط یک والد بوجود می آید و اداره ان ها هم به عهده خود اوست. سرمایه گذار از این برند کسب سود میکند و کارهای روزانه را انجام میدهد. در حال که کارهای بزرگتر و کلی تر مانند تهیه مواد اولیه و آموزش پرسنل و تبلیغات رستوران به عهده شرکت مادر است.
در زمنه اخذ فرنچایز رستوران یا فست فود انواع قراردادهای متعددی وجود دارد که برای آگاهای کامل پیشنهاد میشود مطلب “انواع قراردادهای فرنچایزی ” را مطالعه کنید. این قراردادها تعیین میکنند که امتیاز ها و قدرت چگونه در حال تقسیم و اجراشدن هستند و هنجار های از قبل شده ای دارد.

مزایا توسعه رستوران از طریق فرنچایز

وقتی که یک رستوان بدنبال رشد و توسعه است فرنچایزینگ اصلی ترین انتخاب آن ها به شمار میرود. دلیل این که این متد در حال افزایش و فراگیری است مزایا و سودهای خاصی است که برای سرمایه گذار دارد.

سرمایه گذاری کمتر

گرفتن شعبه یا فرنچایز گرفتن یک رستوران مقدار زیادی از سرمایه تان را برای شما ذخیره خواهد کرد. زمانی که یک صاحب رستوران تصمیم بگیرد بجای فرنچایز شدن خود رستوران خود را تاسیس کند علاوه بر هزینه های راه اندازی و عملیاتی بسیار هزینه های دیگری هم ب دوش خود او خواهد بود و ریسک شکست افزایش پیدا میکند. اخذ نمایندگی این مشکلات و موانع را از سرراه برمیدارد.

وفاداری

اشخاصی که فرنچایز میدهند تنها صاحبان برند نیستند بلکه شرکای شما هستند و در تمام طول مسیر کنار و همراه شما هستند. از آنجایی که سود یا ضرر شما سود یا ضرر آن ها هم هستند پس بسیار به شما وفادار هستند و برای پیشرفت به شما کمک خواهند کرد. همچنین شما عضوی از برند آنها هستید و در واقع رستوران آن ها محسوب میشود پس برا حفظ چهره و حفظ شهرتشان نمیگذارند شما در دردسری بیفتید و همیشه به شما کمک خواهند کرد و دانش ها و راز های موفقیتشان را به شما انتقال خواهند داد.

بازاریابی طبیعی بیشتر

فرنچایز

 

در این ایام که هرروز یک رستوران جدید در سرتاسر شهر افتتاح میشود بازاریابی و تبلیغ مسئله ای بسیار مهم اما سخت شده است. شما با سرمایه گذاری در یک برند از قبل معروف و شناخه شده نیازی به تبلیغات انچنانی ندارید. برند مادر هر زمانی که برای خود تبلیغات کند به صورت خودکار برای شما هم تبلیغ خواهد شد.

برندهای پیشروی رستوران در صنعت فرنچایز ایران

بر خلاف تصور عمومی که وجود دارد فرنچایز فقط گرفتن شعبه از یک برند نیست بلکه انتفقال دانش ها و فرآیند ها،فرهنگ  و تجربه است که توسط یک سازمان بزرگ به ما منتقل میشود. از برند های معروف و پیشرو ایرانی که از متد فرنچایز برای توسعه رستورانشان استفاده میکنند، میتوان به برند چاکوچ، برند تنورک،برند سه نقطه،سیب 360،عطاویچ،نایب و .. اشاره کرد. که با بهره گیری از فرنچایزینگ توانسته اند به مشهور ترین برندهای غذایی تبدیل شوند و در سرتاسر کشور شعبه افتتاح کنند.

logo chukouch  

اخذ نمایندگی رستوران زنجیره ای

شرایط گرفتن فرنچایز از یک رستوران زنجیره ای به صورت زیر است:
اول باید یک ملک تجاری به صورت خرید،رهن یا اجاره تهیه کنید. مساحت مغازه حداقل باید 30 متر باشد .
حداقل سرمایه مورد نیاز شما برای خرید،تجهیز کردن، راه اندازی و راه اندازی تاسیسات،تیه تابلئو ها و بروشورهای رستوران،درست کردن نور پردازی و خرید میز و صندلی های مغازه،سیستم تصویری و سیستم صندوق برای مغازه حداقل 30 متری حدود 160 میلیون تومان خواهد بود. این هزینه به غیر از هزینه اخذ فرنچایز است.

گرفتن فرنچایز رستوران، یک سرمایه گذاری مطمئن

امروزه بسیاری از مردم به دنبال پیدا کردن راهی برای ارزشمند تر کردن سرمایه های خود هستند. در نتیجه آن ها در مواقعی دست به کارهای هیجانی می زنند که باعث میشوند سرمایه شان از بین برود. اما اخذ نمایندگی برای شما می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و طولانی مدت و بدون خاک خوری باشد. شما با این سرمایه گذاری علاوه بر ورود به یک کسب و کار پرسود، راه را برای ادامه مسیر خودتان هم هموار می کنید.
صنعت غذا همیشه برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن بوده اند جذاب و هیجان انگیز بوده و هست، به ویژه در زمینه غذا و رستوران. راه اندازی رستوران می تواند شروع یک کسب و کار خوب و پردرآمد باشد. اما این کار آسان نیست، زیرا هم هزینه بر است و هم زمانبر. علاوه بر آن صرف هزینه برای آموزش پرسنل خودتان، شما باید برای شناخته شدن توسط مشتریان و کسب درآمد زمان زیادی را هزینه کنید. اما شما فرصت دارید که با خیالی آسوده وارد این صنعت شوید.

برچسب ها:
بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی تجهیزات فست فود تکنولوژی خرید آنلاین راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافی شاپ راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فرنچایز رستوران فرنچایز نان فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز پوشاک کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک