فرنچایز صنعت بستنی و آبمیوه

تاریخچه ساخت بستنی در ایران

در کشور ایران در ابتدا بستنی ها فقط به شکل سنتی و با نام بستنی زعفرانی تولید میشدند. این بستنی ها درون ظرف هایی دوجداره درست میشدند. در جداره داخلی شیر،شکر،زعفران،ثعلب و خامه و شکر میریختند و در جداره بیرونی یخ ریخته میشد سپس ظرف را تند و پشت هم تکان میدادند و بستنی درست میشد. تهیه بستنی در آن زمان در ایران متداول نبود و از اروپا به ایران رسید و رواج پیدا کرد. امروزه این صنعت بسیار پیشرفت کرده و همه شهرها در هزاران بستنی فروشی با تنوع طعم و مزه ای بسیار متفاوت وجود دارد. برخی میگویند در اخرین سال سلطنت ناصرالدین شاه معروف ترین بستنی فروشی تهران به نام ممدریش بستنی خامه دار مخصوصی تولید میکرد که طرفداران زیادی داشت و استقبال بالایی از آن شد. او این بستنی را با نمک و ثعلب و در ظرف های مخصوصی تهیه میکرد. بستنی فروشی های دوره گرد در تهران به زودی پا گرفتند و بستنی هارا با نان مخصوص تهیه میکردند و به مردم ارائه میکردند. امروزه بستنی فروشی های زیادی با روش عادی یا فرنچایز بستنی فروشی در سرتاسر ایران افتتاح شده اند.

فرنچایز بستنی

هزینه اخذ فرنچایز بستنی فروشی

اخذ فرنچایز یک بستنی فروشی کسب و کاری بسیار پرسود و پردرآمد است و به دلیل علاقه مردم در سرتاسر دنیا به بستنی بدون توجه به سن و سال، اگر بدنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و پر درآمد هستید صنعت آبمیوه و بستنی بهترین انخاب برای شماست. شما هم میتوانید داخل ایران از برندهای معروف و مشهور مانند آیس پک،بستنی چوبیک،نعمت،حاجی بابا و .. اخذ نمایندگی کنید و هم میتوانید از همین برند ها برند های خارجی در خارج از کشور فرنچایز بگیرید. این مسئله همچنین به شما کمک خواهد کرد که تابعیت کشور های خارجی را با تاسیس مغازه در آن کشور پس از مدتی دریافت کنید.
هزینه اخذ فرنچایز یک بستنی فروشی درر کشور ترکیه مبلغی حدود 250000 هزار پوند،در کشوراسترالیا 2650000 دلار یا بیشتر و در ایران مبلغی حدود 100 تا 200 میلیون تومان نیاز دارد.
مثلا شرکتی با نام gelasimito در استرالیا وجود دارد. این شرکت تولیدکننده و ابداع‌کننده نوعی بستنی به نام ژلاتو به سبک ایتالیایی و ساخته شده به‌صورت سنتی و دستی در سراسر استرالیا و همچنین در جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه است. این شرکت درحالی‌که بخشی از یک سیستم تجاری مستقل و مبتنی بر روش‌های اثبات شده است، از سیستم فرانچایز برای فعالیت مشاغل خود نیز برخوردار است.

حاشیه سود و درآمد بستنی فروشی چقدر است؟

فرنچایز بستنی

تصور کنید یک بستنی فروشی هرروز محصولاتی مثل بسن،شیک،آبمیوه،فالوده و .. را میفروشد. درآمد یک بستنی فروشی به طور متوسط ماهانه در ماه های اول چیزی حدود 15 میلیون تومان خواهد بود. البته که هزینه های مورد نیاز برای مغازه از این مقدار کم میشود. این هزینه ها مبلغی حدود 3 میلیون تومان ماهانه هستند. البته که میان درآمد یک بستنی فروشی به فاکتورههای مختلفی منند لوکیشن قرارگیری و … بستگی دارد اما در کل سود حاصل از تاسیس یک بستنی فروشی مناسب است.

بزرگترین فرنچایز بستنی در ایران و جهان

آیس پک

فرنچایز بستنی

آیس پک بستنی خوشمزه با نوع بی نظیر از بسته بندی و روش خوردن خاص آن با نی که برای اولین بار در ایران عرضه شد. این برند از ابداعات اقای بابک بختیاری، که از بزرگترین فرنچایزر های ایرانی هستند است. آیس پک با قدمتی طولانی و طرفداران زیادی که در دنیا دارد در حال حاضر با بیش از 200 شعبه در دنیا تجربه فعالیت در کشورهای آلمان ، استرالیا ، عراق ، دبی ، کویت و… آماده ارائه نمایندگی خود در سراسر دنیا به علاقه مندانی است که عاشق این نوع کسب و کار هستند.


در حال حاضر این برند محصولات سوپرمارکتی خود را با عنوان ایس پک سوپرمارکتی در مارکت های کشور با طعم های مختلف عرضه میکند. ایس پک برندی محبوب برای تمامی نسل ها با محصولات جدید از جمله ابمیوه های طبیعی و معجون های بینظیر شکل جدیدی به خود گرفته است. شعبه مرکزی این برند در قلهک تهران و به زودی شعبه جدید این برند در استانبول ترکیه افتتاح خواهد شد.

بسکین رابینز

فرنچایز بستنی

بسکین رابینز هم یک برند از برند های بستنی فروشی زنجیره ای آمریکایی است که دفتر مرکزی این برند در ایالت ماساچوست قرار دارد. برند بسکین رابینز در سال 1945 توسط اقای برت بسکیت و اقای ایرو رابینز اباداع شد و اولین شعبه در کالیفرنیا تاسیس شد. شعار تبلیغاتی این برند 31 طعم است که اشاره به 31 طعم مخنتلف بستنی ابداعی بسکین رابینز دارد و مشتری میتواند هرروز در یک ماه یک طعم مختلف را بچشد. اعتقاد بسکین رابینز بر این است که مردم باید قادر باشند طعم های مختلف را امتحان کنند و طعم مورد علاقه خود را پیدا کنند.
میتوان گفت بسکین و رابینز د‌‌‌ر آن زمان پایه‌گذار مفهوم فرنچایز بستنی بود‌‌‌ند‌‌‌. بسکین رابینز به روند رو به رشد خود ادامه داد تا زمانی که د‌‌‌ر اواسط د‌‌‌هه 1960، این کمپانی توانست با تاسیس بیش از 400 شعبه د‌‌‌ر اقصی نقاط ایالات متحد‌‌‌ه آمریکا، به برند‌‌‌ی پیشتاز د‌‌‌ر آن کشور تبد‌‌‌یل شود. د‌‌‌ر د‌‌‌هه 1970 با تاسیس شعبه‌هایی د‌‌‌ر ژاپن، عربستان، کره و استرالیا، فعالیت بین‌المللی خود‌‌‌ را شروع کرد و با همان شعار طعم های مختلف برای سایق مختلف به کار خود ادامه داد.

شرایط اخذ فرنچایز بستنی فروشی

برای تاسیس یک بستنی فروشی یا اخذ فرنچایز آن شما باید با ساختار و نحوه تولید انواع بستنی آشنا باشید. همینطور با بهداشت و نحوه سنجش کیفیت مواد اولیه آشنا بوده و برای آن ها اهمیت بالایی قائل شوید. اصول اولیه فرآوری خامه بستنی را بدانید و با اصول بازریابی صنعت بستنی غریبه نباشید. راجع به طعم های مختلف بستنی ها اطلاعات داشته باشید و بتوانید این اطلاعات را به مشتریان ارائه دهید. بدانید که چگونه مواد اولیه و بستنی هارا نگداری کنید تا فاسد نشوند و را مشتریان و مراجعه کنندگان ارتباط خوبی بگیرید. فضای خوب و مناسبی را برای تاسیس مغازه و عرضه محصولات تهیه کنید و تجهیزات بخرید.

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک