فرهنگ سازمانی برای سرمایه گذاری در فرنچایز

توجه به فرهنگ شرکتی برای سرمایه گذاری فرانشیز مهم است. همه سازمان ها و شرکت ها مانند جوامعی در مقیاس مینیاتوری هستند. هر جامعه ای فرهنگ خاص خود را دارد. برای سرمایه گذاری فرنچایز باید به موضوعاتی مانند اهداف، نگرش ها، میزان سرمایه گذاری اهمیت داد. با این حال، موضوع فرهنگ سازمانی تقریبا نادیده گرفته شده است.

فرهنگ سازمانی به چه معناست؟

فرهنگ سازمانی ارزش‌ها، انتظارات و روش‌های انجام کارها است که اعضای تیم را راهنمایی می‌کند و اساساً همه ویژگی‌هایی هستند که شرکت شما بر اساس آنها ساخته شده است. این فرهنگ شامل هدف و ماموریت یک شرکت، همراه با ارزش ها، مدیریت و انتظارات کارکنان، مدیریت عملکرد ساختاریافته و سطح کلی تعامل بین اعضای تیم است.

چرا فرهنگ سازمانی در فرنچایز اهمیت دارد؟

فرهنگ سازمانی برای سرمایه گذاری در فرنچایز

برخی افراد معتقدند که فرهنگ سازمانی موضوع مهمی نیست و به راحتی می توان از کنار آن گذشت. این افراد عموماً معتقدند که در کسب و کارهای زنجیره ای تعامل چندانی وجود ندارد و به عنوان شاخه ای از آن کسب و کار مستقل هستند. در صورتی که این درست نیست. درک نگرش ها، ارزش ها، اهداف و شیوه های مشترک در سازمان اهمیت ویژه ای دارد. حقیقت این است که فرهنگ سازمانی بر همه چیز در یک سیستم حق رای تأثیر می گذارد. از استراتژی‌های موفقیت گرفته تا راه‌هایی برای بهینه‌سازی عملکرد فرانشیز.

در ابتدا، هنگام راه اندازی یک فرنچایز، تصور می شود که شما می توانید رئیس خود باشید. اما فراموش نکنید که با مشارکت و فعالیت گسترده خود راه را برای کسب و کار خود هموار خواهید کرد. اگر در سیستم فرنچایز از سبک کاری سایر مشاغل زنجیره ای پیروی نکنید، راه بسیار سختی در پیش دارید. فرهنگ سازمانی در فرنچایز فقط مربوط به بخش تجاری و مالی نیست. اهمیت آن بر روحیه سازمان و روابط عمومی آن تأثیر بسزایی دارد. قبل از سرمایه گذاری سرمایه خود در فرنچایز، باید مطمئن شوید که فرهنگ شما با فرهنگ فرنچایز سازگار است. در این صورت هر دو موفق خواهید بود.

کشف فرهنگ سازمانی اعطا کننده فرنچایز

حتما درباره فرهنگ موسسه یا شرکت از دیگران شنیده اید. در برخی سازمان‌ها، ممکن است جمعه‌ها با لباس‌های غیررسمی سر کار بیایند یا برای استراحت، هندبال بازی کنند یا حتی یک اتاق فکر یا اتاق استراحت داشته باشند. با این حال، در واقع فرهنگ سازمانی در مورد مزایایی نیست که سازمان برای کارکنان فراهم می کند. این مطالعات بیشتر برای سرگرمی و تشویق کارکنان موسسه است. اما فرهنگ یک شرکت و سازمان روشی است که فرنچایز کار می کند. روش یعنی فرآیندها، زبان و رفتار. فرهنگ سازمانی در واقع رابطه بین افراد شرکت و ارزش های تجاری است. به طور کلی، چهار نوع فرهنگ سازمانی وجود دارد: فرهنگ خلاق، رقابتی و کنترلی. این باید توجه شود.

فرهنگ سازمانی مشارکتی

فرهنگ سازمانی مشارکتی چیزی شبیه به فرهنگ در خانواده است. ارزش این نوع فرهنگ به حضور مربیان و پیشرفت مردم بستگی دارد. یکی از فرهنگ های رایج فرنچایز، فرهنگ مشارکتی است. اگر به تعامل عملی علاقه دارید، این نوع فرهنگ برای شما به عنوان یک سرمایه گذار عالی است. در فرهنگ مشارکتی، اشتباهات به عنوان فرصتی برای درک بهتر فرآیندها و محصولات شرکت در نظر گرفته می شود. تکامل و سازگاری یک هنجار است. صبر قابل تقدیر است. نقطه ضعف این فرهنگ تضاد بین افراد هنگام تصمیم گیری است. زیرا همه افراد در تصمیم گیری مشارکت دارند.

فرهنگ سازمانی خلاق

نوع دیگری از فرهنگ سازمانی که باید در هنگام ایجاد یک فرنچایز مورد توجه قرار گیرد، فرهنگ خلاق است. در این نوع فرهنگ، تمرکز اصلی بر خلاقیت و نوآوری برای افزایش سودآوری است. همانطور که نوآوری ایده های جدیدی را ایجاد می کند، این ایده ها می تواند منجر به افزایش سودآوری شرکت شود. در چنین شرایطی، سازمان ها معتقدند که باید ریسک کنند و آزمایش کنند. این نوع فرهنگ سازمانی شکست را می پذیرد و افراد سعی می کنند پس از شکست با در نظر گرفتن اشتباهات قبلی مسیر جدیدی را انتخاب کنند. داشتن یک فرهنگ خلاق می تواند به رشد برند شما کمک کند، زیرا مصرف کنندگان از نوآوری و خلاقیت قدردانی می کنند. به نوبه خود، تبلیغ برند شرکت شما به افزایش درآمد کمک می کند. فرهنگ سازمانی خلاق می تواند منجر به افزایش آگاهی از برند توسط مشتریان شود. نوآور بودن به سازمان کمک می کند تا محصولات و خدمات منحصر به فرد تولید و ارائه کند. در نهایت، خلاقیت در فرهنگ سازمانی شما به شما کمک می کند تا در صنعت خود پیشرو باشید.

فرنچایز

فرهنگ سازمانی رقابتی

تمرکز اصلی فرهنگ رقابتی سازمانی دستیابی به اهداف است. در این نوع فرهنگ، عملکرد شما به طور منظم نظارت می شود. این به این دلیل است که سازمان تضمین می کند که هیچ چیز از جریان اصلی منحرف نشود. این ایده وجود دارد که یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید. اغلب در فرنچایز، این نوع فرهنگ سازمانی یک هدف مشترک را تعیین می کند و کسب و کارهای زنجیره ای برای رسیدن به آن هدف با یکدیگر همکاری می کنند. تمرکز بر یادگیری و بهبود مستمر اغلب مفید است و باعث رشد می شود. با این حال، نباید نادیده گرفت که فرسودگی شغلی به مرور زمان در یک فرهنگ رقابتی رخ می دهد. ارتباط و همکاری بین فرنچایزرها از بین خواهد رفت و احساس خواهید کرد که باید به تنهایی این کار را انجام دهید.

فرهنگ سازمانی کنترل

آخرین فرهنگ سازمانی که برای شروع یک فرنچایز باید با آن آشنا شوید، فرهنگ کنترل سازمانی است. در فرهنگ کنترل، هر فرد بر اساس سلسله مراتب، موقعیت و نقش خود را می شناسد. ثبات حرف اول را در این نوع فرهنگ سازمانی مبتنی بر فرهنگ های مشارکتی و خلاق می زند. اغلب هیچ سازگاری وجود ندارد. اگر برای رشد مداوم و یک تجارت روان ارزش قائل هستید، این فرهنگ برای شما مناسب است. فرهنگ کنترل مبتنی بر ایمنی است. اما با این سطح از سازماندهی شرایط کار کمی سخت می شود.

چرا باید فرهنگ سازمانی مناسب با شخصیت شما در راه اندازی فرنچایز باشد؟

فرنچایز

برای ایجاد فرنچایز و اهمیت فرهنگ سازمانی در آن، بهتر است با مدل های پیشنهادی آشنا شوید. زمانی که فرنچایزها با فرهنگ های مختلف سازمانی آشنایی کامل داشته باشند، می توانند سرمایه گذاری مناسبی را انجام دهند. آنها می توانند مشاغلی را برای سرمایه گذاری در راستای صاحبان مشاغل حق رای انتخاب کنند. در این صورت موفقیت افزایش می یابد.

کاهش هزینه ها

انطباق با فرهنگ سازمانی به منظور کسب حق نمایندگی، منجر به مدیریت بهتر می شود. هزینه ها کاهش یافته و آموزش کمتری مورد نیاز است. در عین حال در طول مسیر به دلیل این سازگاری، پشتیبانی کمتری خواهید داشت. این موضوع برای فرنچایزر نیز بسیار مهم است. این واقعیت که امتیاز دهنده و خریدار از نظر فرهنگ شرکتی یکسان هستند رضایت بیشتری را ایجاد می کند. در عین حال، تصمیم گیری ها آسان تر و سریع تر گرفته می شود. این باعث افزایش رضایت شغلی و عملکرد بهتر شغلی می شود.

برای راه اندازی یک فرنچایز، بهتر است هنگام فکر کردن به نوع مالی و تجاری کسب و کار، فرهنگ سازمانی را در نظر بگیرید. هماهنگی فرهنگ شما و فرهنگ سازمانی کسب و کار مورد علاقه شما یک محیط برد-برد ایجاد می کند. شما می توانید یک رابطه کاری دوجانبه سودمند داشته باشید. در عین حال، با برنامه ریزی صحیح، در مسیر سریع افزایش سود و حفظ و توسعه هویت برند خود قرار خواهید گرفت.

برچسب ها:
اخذ نمایندگی اعطای نمایندگی انواع سرمایه گذاری بازاریابی برندسازی برند سازی برندسازی پوشاک برند پوشاک برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی تجهیزات فست فود راه اندازی راه اندازی برند راه اندازی رستوران راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی کسب و کار راه اندازی کسب و کار جدید رستوران داری سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در کار صنعت غذا صنعت غذایی صنعت فست فود غذاهای ایرانی فرنچایز فرنچایز رستران فرنچایز رستوران فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مواد غذایی نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار تولیدی کسب و کار مواد غذایی کسب و کار کوچک