فرنچایز چیست؟

فرنچایز در حقیقت مدلی از کسب و کار است که دو طرف در این مدل کسب و کار سود می برند. طرف اول (فرنچایز دهنده) و طرف دوم (فرنچایز گیرنده) کسی که از خدمات فرنچایز طرف اول استفاده می کند.

در مدل درآمدی فرنچایز، خدمات و محصولات یک برند، طبق قراردادی مشخص به شخص یا شرکتی واگذار می شود که این شرکت از فروش محصولات با نام تجاری آن برند، سود می برد.

بطور مثال برند آیس پک را اگر بخواهیم مثال بزنیم، طرف اول بابک بختیاری موسس آیس پک است که حق امتیاز راه اندازی شعبه آیس پک را واگذار می کند و طرف دوم کسی که از این امتیاز استفاده کرده و محصولات آیس پک را بفروش می رساند.

ویژگی های مهم دریافت حق امتیاز یا فرنچایز چیست؟

در حقیقت استفاده از حق امتیاز و فرنچایز، باعث می شود شما در سریعترین زمان و مناسب ترین روش ها، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و هرچه سریعتر به سودهی برسید.

چرا راه اندازی کسب و کار با مدل فرنچایز پیشنهاد می شود؟

اکثر کسب و کارها که بصورت فردی راه اندازی میشوند، بعد از مدتی با شکست روبرو شده و تعطیل می کنند. دلیل این موضوع می تواند نداشتن اطلاعات و تجربه کافی در همه زمینه های مرتبط با راه اندازی یک کسب و کار باشد.

برچسب ها:
اعطای نمایندگی انواع سرمایه گذاری برندسازی برند سازی برندسازی پوشاک برند پوشاک برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی راه اندازی راه اندازی برند راه اندازی رستوران راه اندازی فست فود راه اندازی کسب وکار راه اندازی کسب و کار راه اندازی کسب و کار جدید رستوران رستوران داری سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در کار شرکت های اعطای نمایندگی صنعت غذا صنعت غذایی صنعت فست فود طرح کسب و کار غذاهای ایرانی فرنچایز فرنچایز رستران فرنچایز رستوران فست فود قرارداد مواد غذایی نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار تولیدی کسب و کار جدید کسب و کار خانگی کسب و کار کوچک