فرنچایز چیست؟

فرنچایز در حقیقت مدلی از کسب و کار است که دو طرف در این مدل کسب و کار سود می برند. طرف اول (فرنچایز دهنده) و طرف دوم (فرنچایز گیرنده) کسی که از خدمات فرنچایز طرف اول استفاده می کند.

در مدل درآمدی فرنچایز، خدمات و محصولات یک برند، طبق قراردادی مشخص به شخص یا شرکتی واگذار می شود که این شرکت از فروش محصولات با نام تجاری آن برند، سود می برد.

بطور مثال برند آیس پک را اگر بخواهیم مثال بزنیم، طرف اول بابک بختیاری موسس آیس پک است که حق امتیاز راه اندازی شعبه آیس پک را واگذار می کند و طرف دوم کسی که از این امتیاز استفاده کرده و محصولات آیس پک را بفروش می رساند.

ویژگی های مهم دریافت حق امتیاز یا فرنچایز چیست؟

در حقیقت استفاده از حق امتیاز و فرنچایز، باعث می شود شما در سریعترین زمان و مناسب ترین روش ها، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و هرچه سریعتر به سودهی برسید.

چرا راه اندازی کسب و کار با مدل فرنچایز پیشنهاد می شود؟

اکثر کسب و کارها که بصورت فردی راه اندازی میشوند، بعد از مدتی با شکست روبرو شده و تعطیل می کنند. دلیل این موضوع می تواند نداشتن اطلاعات و تجربه کافی در همه زمینه های مرتبط با راه اندازی یک کسب و کار باشد.

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک