فرنچایز رستوران های آمریکایی و منفعت آنها

در چند سال گذشته، فرنچایز زنجیره‌های غذایی متعدد ایالات متحده در سراسر بریتانیا مغازه‌های خود را راه‌اندازی کرده‌اند، اما این برای صنعت گردشگری در حال حاضر چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ New Food’s Grace Galler تحقیق می کند.
اگر در اکثر خیابان‌های مرتفع بریتانیا قدم بزنید، اکنون احتمالاً با زنجیره‌های غذایی معروف ایالات متحده روبرو خواهید شد که چند سال پیش در آنجا نبودند. این نشانه ای است که صنعت فست فود در حال سازگاری است. اما با توجه به اینکه بریتانیایی ها در سال مالی 2022/23 4.3 درصد درآمد خالص کمتری خواهند داشت، آیا اکنون زمان مناسبی برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای غذایی ایالات متحده است؟
اگرچه غول فست فود مک دونالد برای اولین بار در کالیفرنیا در ایالات متحده تاسیس شد، اما اکنون بیش از 40000 رستوران در سراسر جهان دارد و بیش از 1270 از آنها در بریتانیا هستند.
با این حال، مک دونالد تنها زنجیره غذایی ایالات متحده نیست که اکنون در بریتانیا موجود است، در واقع، بسیاری از زنجیره های دیگر در سال های اخیر افتتاح شده اند. اینها شامل (اما نه محدود به) مواردی مانند Wendy’s، DUNKIN، Popeyes، Taco Bell، Wingstop و Shake Shack هستند.

آمدن رستوران های آمریکایی

کانون توجه در DUNKIN

DUNKIN’ Donuts که در سال 1948 در ماساچوست با نام Open Kettle تأسیس شد، اولین بار در سال 1965 به انگلستان راه یافت، اما طبق گزارش ها، The Economist این تلاش را “شکست” نامید.
دانکین در سال 2013 به بریتانیا بازگشت و یک فروشگاه در هارو لندن افتتاح کرد. از آن زمان، این زنجیره در مجموع 26 فروشگاه در 16 شهر در بریتانیا افتتاح کرده است که به بریتانیایی ها طعم تجربه کافی شاپ آمریکایی را می دهد.
وقتی از آلن اوبراین، مدیر بازاریابی میدانی بین‌المللی Inspire Brands پرسیده شد که مردم بریتانیا چگونه به بازگشایی فروشگاه‌های DUNKIN در سراسر بریتانیا واکنش نشان داده‌اند: «به طور کلی بسیار عالی بود، بازخوردهای مثبت زیادی از مشتریانی که از ما دیدن کردند. فروشگاه‌ها، و هیجان در اطراف افتتاحیه فروشگاه‌های جدید ما با موجی از انتظار در مورد جایی که DUNKIN’ در بریتانیا افتتاح خواهد شد.
با این حال، طبق گفته O’Brien، DUNKIN مجبور شد تغییراتی در دستور العمل های خود ایجاد کند تا دستورالعمل های تغذیه بریتانیا را رعایت کند. او گفت: «ما باید تغییر می‌کردیم تا با استانداردهای محلی، به ویژه در مورد GMO و تماس با مواد غذایی در بسته‌بندی، مطابقت داشته باشیم.»
“تفاوت های محلی وجود دارد تا مطمئن شویم که محصولات را با بالاترین استاندارد می فروشیم و با سلیقه و نیازهای محلی مطابقت دارد.”
با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از مصرف‌کنندگان ممکن است تعجب کنند که آیا آنها همان «تجربه نوشیدنی و دونات» را دارند، همانطور که اوبراین بیان می‌کند، در صورتی که دستور غذاها تغییر کرده باشد، مانند مشتریان آمریکایی.
اوبراین به نیو فود گفت که تا کنون، «مشتریان بریتانیایی برند DUNKIN را دوست دارند»، زیرا به نظر او، برندهای آمریکایی «تجربه متفاوت و منحصربه‌ فردی را به مشتریان ارائه می‌دهند» که توسط غذاخوری‌های بریتانیا ارائه می‌شوند.
شعبه‌های DUNKIN از سال 2013 در سراسر بریتانیا شروع به کار کرده‌اند، اما ظاهراً این شرکت قصد دارد شعبه‌های دیگری را در آینده باز کند. اوبراین فاش کرد: “برنامه طی 3 تا 5 سال آینده گسترش گسترده ردپای DUNKIN است.” با این حال، این می‌تواند به این معنا باشد که کافی‌شاپ‌های بریتانیا، خواه زنجیره‌ای باشند یا کسب‌وکارهای مستقل، باید در یک بازار محبوب رقابت کنند.

رستوران های آمریکایی

آیا زنجیره های غذایی ایالات متحده در حال ربودن توجه هستند؟

فقط کافی شاپ های ایالات متحده نیستند که مشتریان بریتانیایی ایجاد می کنند، زنجیره های فست فود نیز در بین بریتانیایی ها محبوب هستند.
همبرگر زنجیره‌ای Wendy’s اکنون در 9 مکان در بریتانیا از جمله ریدینگ، استراتفورد، آکسفورد، کرودون، برایتون، ایلفورد، کمدن، رامفورد و میدستون خانه‌ای پیدا کرده است.
علاوه بر این، آشپزخانه پوپیس لوئیزیانا (Popeyes) اکنون در 13 مکان بریتانیا شعبه دارد و طبق وب سایت آن، هشت رستوران دیگر «به زودی» دارد.
یکی از این مکان‌ها در ناتینگهام، انگلستان است، شهری که در حال حاضر خانه بسیاری از فست‌فودهای زنجیره‌ای از جمله Annie’s Burger Shack است، غذاخوری که خود را به عنوان یک «رستوران برگر معتبر» معرفی می‌کند.
آنماری اسپازیانو، مالک Annie’s در گفتگو با New Food در مورد رقابت ایالات متحده که اکنون در ناتینگهام وجود دارد، گفت: “من فکر می کنم زنجیره های فست فود همیشه مترادف با سبک آمریکایی بوده اند” اما خاطرنشان کرد که “جالب است که مرغ سرخ شده جنوبی چگونه آمده است. محبوبیتی مشابه افزایش همبرگر 15 سال پیش پیدا کرد.
با این حال، حتی با وجود رقبای جدید ایالات متحده در نزدیکی، اسپازیانو گفت: “من فکر می کنم همه رستوران ها از بازدید مردم سود می برند، صرف نظر از منشاء آنها.
من هرگز چیزی علیه فست فود نداشتم. من فکر می‌کنم [زنجیره‌های آمریکایی] فضایی را در فرهنگ بریتانیا ایجاد کرده‌اند.»

رستوران های آمریکایی

چه سودی برای شرکت های آمریکایی دارد؟

با جمعیتی بیش از 338 میلیون نفر در ایالات متحده، برخی ممکن است تعجب کنند که چرا زنجیره های غذایی ایالات متحده می خواهند منشعب شوند و بازار مواد غذایی بریتانیا را نیز تسخیر کنند.
نظرسنجی Statista محبوب‌ترین برندهای غذاخوری در بریتانیا را در سه ماهه اول سال 2022 مشخص کرد، و نشان داد که اگرچه شرکت انگلیسی Greggs با 74 درصد از افراد مورد بررسی نظر مثبت نسبت به این برند، رتبه اول را به خود اختصاص داد، اما 7 مورد از 10 مارک محبوب در رتبه اول قرار گرفت. اصالتا آمریکایی بودند.
این نظرسنجی ادعا کرد که برندهای غذاخوری مورد علاقه بریتانیایی ها شامل KFC (58 درصد)، پیتزا هات (58 درصد)، مترو (57 درصد)، مک دونالد (54 درصد)، دومینو پیتزا (52 درصد)، برگر کینگ (51 درصد) است. ) و تحویل پیتزا هات (51 درصد).
بنابراین، با توجه به اینکه بسیاری از بریتانیایی‌ها به مارک‌های غذایی آمریکایی علاقه دارند، حتی شرکت‌های آمریکایی بیشتری می‌توانند الهام بگیرند تا جهش کنند و فروشگاهی در بریتانیا راه‌اندازی کنند.
علاوه بر این، رسانه‌های اجتماعی ممکن است با کمک بازاریابی آنلاین و تبلیغات تأثیرگذار که سروصدا ایجاد می‌کنند و به «مد روز» شدن این رستوران‌ها کمک می‌کنند، مصرف‌کنندگان بریتانیایی را به سمت دیوانگی غذاهای آمریکایی سوق دهند.
آمار Google Trends نشان داده است که بین 13 تا 19 نوامبر 2022، عبارت جستجوی “Popeyes” به ارزش 100 رسیده است، به این معنی که عبارت جستجو به اوج محبوبیت رسیده است.
علاوه بر این، پس از افتتاح فروشگاه‌های متعدد در سراسر بریتانیا، یک کاربر بریتانیایی TikTok با 13.9 میلیون دنبال کننده، ویدیویی را بارگذاری کرد که کل منوی Popeyes را امتحان می‌کرد. این ویدیو در حال حاضر 505.7 هزار بازدید و بیش از 57 هزار لایک دارد، که باعث تبلیغ (شاید سهوا) زنجیره فست فود ایالات متحده شده و بیش از 300 نظر را ایجاد کرده است.

رستوران های آمریکایی

آیا زمان مناسب است؟

New Food پیش از این گزارش داده بود که چگونه بحران هزینه زندگی بر صنعت غذا تأثیر می‌گذارد، پس از بررسی‌هایی که نشان می‌ داد یک سوم مشاغل مهمان‌ نوازی بریتانیا ممکن است تا سال 2023 از بین بروند.
طبق گزارش‌ها، با توجه به اینکه رستوران‌ها در دستیابی به میزان کافی برای حفظ تجارت با مشکل مواجه هستند، ممکن است زنجیره‌های زنجیره‌ای ایالات متحده هنگام باز کردن غذاخوری‌ های بیشتر در ایالات متحده در آینده، تأثیرات بحران هزینه‌های زندگی بر مصرف‌ کنندگان بریتانیایی را به دقت بررسی کنند.
حتی با وجود “رشد ثابت” گزارش شده برای صنعت غذای خدمات سریع طی دهه گذشته، Statista اشاره کرده است که در سال 2021 اندازه بازار صنعت غذای آماده و غذای آماده در بریتانیا به 18.9 میلیارد پوند در نتیجه COVID-19 کاهش یافت. پاندمی. علاوه بر این، در سال 2020، Statista ادعا کرد که 2067 رستوران در بریتانیا در نتیجه قرنطینه مجبور به تعطیلی شدند.
اگرچه ممکن است به دلیل تقاضای مصرف کنندگان، زمان مناسبی برای افتتاح زنجیره های غذایی ایالات متحده در بریتانیا باشد، اما می تواند بر برندهای غذایی محلی تأثیر منفی بگذارد و همچنین بریتانیایی ها را از صرف پول خود برای گزینه های مغذی تر به دلیل ماهیت ارزان و راحت فست فود منحرف کند. مراقب خیابان بزرگ خود باشید.

برچسب ها:
اعطای نمایندگی انواع سرمایه گذاری برندسازی برند سازی برندسازی پوشاک برند پوشاک برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی راه اندازی راه اندازی برند راه اندازی رستوران راه اندازی فست فود راه اندازی کسب وکار راه اندازی کسب و کار راه اندازی کسب و کار جدید رستوران رستوران داری سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در کار شرکت های اعطای نمایندگی صنعت غذا صنعت غذایی صنعت فست فود طرح کسب و کار غذاهای ایرانی فرنچایز فرنچایز رستران فرنچایز رستوران فست فود قرارداد مواد غذایی نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار تولیدی کسب و کار جدید کسب و کار خانگی کسب و کار کوچک