ارزش های ما،هویت ما

ما بر این باور هستیم که هلدینگ بابک بختیاری فارغ از اینکه یک شرکت است؛ در ابتدا یک خانواده است و اعضای این خانواده با همکاری هم بحران هایی که پیش روی شرکت ها و سازمان های مختلف وجود دارد را با قدرت و دانش خود حل می کنند. شما هم می توانید با توجه به تخصص و مهارت هایتان و همچنین موقعیت های شغلی موجود،عضوی از این خانواده باشید و در همکاری های تاثیرگذار ما با شرکت ها وسازمان های مختلف شریک و همراه باشید.

فرهنگ کاری هلدینگ بابک بختیاری

پیشرفت نامحدود

یادگیری و خلاقیت

چالش های جذاب

فرصت دیده شدن

محیط کار پویا

کار با حرفه ای ها

 اگر تجربه کافی در کار گرافیک دارید و زمینه فعالیت شرکت برای شما جذاب است، حتما برای ما رزومه و نمونه کار ارسال کنید. وظایف و مسئولیت های یک گرافیست شامل تسلط به کار با نرم افزارهای گرافیکی و طراحی(فتوشاپ، ایلاستریتور)، طراحی سه بعدی، ایده پردازی، طراحی بنر جهت سایت و اینستاگرام و سایر سوشال مدیاها، طراحی کاور های سه بعدی پست های اینستاگرام،  طراحی اینفوگرافیک و آرت ورک، طراحی بروشور های سازمانی و طرح های تبلیغاتی است.

ما در هلدینگ از نیروهای اشپزخانه ماهر و با سابقه دعوت بکار میکنیم. آشپزهای ایرانی و فرنگی حرفه ای دارای مدرک که توانایی مدیریت صحیح اشپزخانه را داشته باشند و روحیه همکاری بالا داشته باشند. همچنین توانایی کار کردن برای شیفت های طولانی هنگام شلوغی را داشته باشند.

 هدف اصلی ما از جذب یک نیروی کارشناس ارتباط با مشتری، برقراری ارتباط بلندمدت با مشتریانی است که سود بیشتری را برای سازمان به‌همراه داشته باشند. شما در این نقش با سرپرستان بخش‌های فروش و بازاریابی هماهنگ می‌شوید تا حضور سازمان ما را در بازار تقویت کنید و تعامل مشتری را با ما افزایش دهید.  از وظایف یک نیروی مرکز تماس میتوان به ارائه اطلاعات از کالاها و خدمات سازمان به مشتریان؛رسیدگی به انتقادات، پیشنهادات و شکایات مشتریان؛پیشنهاد دادن شیوه‌های جدید برای رسیدگی به نیازهای مشتریان و دریافت بازخورد از مشتریان منظم اشاره کرد.

ما به‌منظور مدیریت بهینه‌سازی موتور جست‌وجو و فعالیت‌های بازاریابی، به‌دنبال یک کارشناس سئو هستیم. وظایف کارشناس سئو در این جایگاه شغلی، مدیریت تمامی فعالیت‌های مربوط به سئو، مانند استراتژی محتوا، لینک‌سازی و استراتژی کلیدواژه با هدف ارتقای رتبه در موتورهای جست‌وجوی شبکه‌های اینترنتی خواهد بود. یک سئو کار باید داده هارا جمع آوری و تجزیه و تحلیل کندو از کمپین ها و وب سایت های مختلف گزارش تهیه کند. همچنین درباره تازه‌ترین روش‌ها و توصیه‌های بهینه‌سازی موتور جست‌وجو و اجرای آنها تحقیق کند.

 

ما برای مدیریت کلیه معاملات مالی، از پرداخت‌های ثابت و هزینه‌های متغیر تا سپرده‌ها و حساب‌های بانکی، به‌دنبال حسابدار هستیم. مهم‌ترین وظایف حسابدار در این شرکت، برعهده‌گرفتن حسابرسی اسناد مالی، بررسی و تطبیق درستی صورت‌های بانکی و محاسبه پرداخت و بازده مالیاتی است. برای به‌دست‌آوردن این شغل، نیاز است که سابقه کاری مرتبط با حسابداری داشته باشید و از استعداد خوبی در زمینه تشخیص اشتباهات مربوط به اعداد و ارقام برخوردار باشید. در مجموع، شما باید اطلاعات دقیقی را از وضعیت مالی، نقدینگی و جریان وجوه نقدی، در اختیار مدیریت شرکت قرار دهید و صاحب شرکت را از رعایت و پیروی از تمامی مقررات مالیاتی مطمئن کنید.

بدون محدودیت،به سوی پیشرفت...

هلدینگ بابک بختیاری یک مجموعه پویا و بزرگ است. شما در این مجموعه میتوانید به سوی پیشرفت قدم بردارید و بخشی از این خانواده تاثیرگذار باشید. در چنین فضای پر جنب و جوش و خلاقی شما میتوانید به راحتی ایده پردازی کنید و پا به پای متخصصان در راه بهبود جامعه خود قدم بردارید.

تکمیل فرم درخواست

ارسال مدارک مورد نیاز

بررسی اطلاعات

مصاحبه حضوری

تایید استخدام

فرم همکاری باما

  • درصورتی که فایل رزومه بصورت کاملتر دارید، میتوانید برای ما ارسال کنید.