اصول برندینگ چیست؟

برندینگ به صورت بصری و از طریق کلمات، فونت ها، شعارها، تصاویر، پالت های رنگی و … نشان داد. برند در واقع، ویژگی و مشخصه ای است که بتواند در بردارنده خصوصیات منحصر به فرد یک محصول، خدمات یا فعالیت تجاری باشد. لوگو می تواند به عنوان چهره و نماینده بصری برند یک مؤسسه و یا یک شرکت باشد.همینطور هر برند می تواند تجربه‌ای خاص در اختیار مشتری و مخاطب خود هنگامی که آن‌ها با برند ارتباط برقرار می‌کنند بگذارد

برندینگ چیست؟

به فرآیندی که طی آن ویژگی‌هایی مانند ویژگی‌هایی که در بخش تعریف برند گفته شد به نوعی جهت‌دهی می‌شوند که در ذهن مخاطب تاثیر مثبت بگذارند، برندینگ می‌گویند.

رسیدن به تعریف دقیق و کامل از برندینگ کارآسانی نیست؛ زیرا درک درست این مفهوم در گرو این است که بتوانیم درک مناسبی از مفاهیم کسب‌وکار، بازاریابی و روابط انسانی داشته باشیم.

اگر به دنبال ترسیم برنامه تجاری خود و پیاده‌سازی برندینگ سازمانی هستید، باید این نکته را بپذیرید که مفهوم برندسازی را همراه با سه مفهوم دیگر (کسب‌وکار، بازاریابی، روابط انسانی) باید درک کنید.

در مرحله اول باید کسب‌ وکار خود را به خوبی بشناسید،

در مرحله بعد با اصول بازاریابی و بخصوص دیجیتال مارکتینگ که این روزها مرزهای تبلیغات جهان را جابه‌جا کرده است، آشنا باشید

در مرحله سوم ، انسان‌ها را به عنوان مخاطبان خود مدنظر داشته و به دنبال ایجاد یک رابطه تعاملی با آنها باشید.

اصول برندینگ چیست ؟

اصول برندینگ

بیشتر از ۹۰٪ صاحبان مشاغل کوچک بر این باورند که داشتن برندینگ منحصر به فردی که باعث تمایزشان شود برای رقابت بسیار مهم است. بیش از نیمی از همین جامعه آماری برندینگ را برای جذب مشاغل جدید بسیار مهم توصیف می کنند. کسب و کارهای قدرتمندی همچون اپل و کوکاکولا و یا مک دونالد چه اصولی را به کار برده اند  و اصول برندینگ برای این برندها چیست؟ صاحبان مشاغل کوچک چگونه می توانند از اصول برندینگ این تجارتها به عنوان منبع الهام استفاده کنند؟ در اینجا چند اصل مهم را با هم مرور می کنیم تا بدانیم که اصول برندینگ چیست؟

مراحل اصول برندینگ چیست؟

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

قبل از اینکه بخواهید برند خود را راه اندازی کنید باید مخاطب برند خود را درک کنید

از جایی که برندینگ به ایجاد آگاهی، شناخت، اعتماد و درامد کمک می کند، بنابراین به عنوان اولین قدم می بایست مخاطبان هدف برندتان را شناسایی کنید.

مشتریان ایده ال شما چه کسانی هستند ؟

هدف شما از کسب و کارتان چیست؟

شناخت مخاطبین هدف به شما کمک می کند تا در زمان ساخت برند، تصمیم گیری های بهتر و موثرتری را بگیرید.

وقتی مخاطب خود را درک کردید، می توانید مطمن باشید آنچه به فروش می رسانید و محتوایی که برای تبلیغ آن تولید می کنید،‌ متناسب با آن هاست. افرادی که به محصولات شما نیاز دارند تنها یک حس اطمینان و اعتماد نیاز دارند تا به مشتری وفادار شما تبدیل شوند.

بیانیه ماموریت خود را مشخص کنید

منظور از بیانیه ماموریت همان هدف شما از کسب و کارتان است.

در واقع، بیانیه علت وجود کسب و کارتان و اهمیت ان را برای مخاطبین مشخص می کند.

شما باید این بیانیه را در بخش های مختلف برندتان اعم از لوگو، شعار، هویت برندتان استفاده کنید

ارزش‌ها و مزیت کسب‌وکار خود را تعریف کنید

برندینگ

اگر کسب  و کار شما ویژگی یا مزیت هایی دارد که به بهبود شرایط زندگی و به موفقیت مشتری کمک می کند، حتما باید انها را برجسته کنید و تا مخاطبان تان از آنها باخبر شوند.

 

سرمایه‌های بصری خود را بسازید

منظور از دارایی و سرمایه های بصری و عینی همان  لوگو، رنگ، فونت، نمادسازی و سایر عناصر بصری است.

شما با ایجاد آنها نه تنها به شناخت بهتر و سریعتر برند و معرفی هویت آن کمک می کنید، بلکه می توانید کاری کنید که مشتریان نام تجاری و مولفه های بصری آن را در خاطشان ثبت کنند.

صدای برند خود را پیدا کنید

در این مرحله باید لحن و صدای برند خود را مشخص کنید. این لحن و صدا به چه شکلی خواهد بود اگر شما با برند خود مکالمه‌ای داشته باشید؟

در واقع منظور ما این نیست که بروید با مشتریان و مصرف کنندگان محصولات و خدمات صحبت کنید و صدای زیبایی داشته باشید. بلکه سعی کنید لحن و نوع صحبت و انتقال اطلاعات به مشتریان را ازقبل تعیین کنید. آیا شما قصد دارید در تبلیغات‌های مختلف یا بازاریابی از لحن رسمی و جدی استفاده کنید یا ترجیح می‌دهید از لحن صمیمی و عامیانه برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید؟

امروزه بیان عامیانه و صمیمی بیشتر از قبل تاثیر گذار است. زیرا بیشتر مخاطبان علاقه دارند به شکل صمیمی و به دور از هر گونه رسمیت اطلاعات را دریافت کنند.

برندینگ خود را پیاده سازی، رهگیری و اصلاح کنید

آخرین مرحله از ساخت برند که قطعا مهم ترین مرحله نیز می باشد، اجرای برندینگ است. آیا مراحل انجام برندسازی را پیاده سازی کرده اید؟

به طور قطع استراتژی برندینگ قوی درصورت پیاده سازی می تواند خوب عمل کند.

شاید تعجب کنید اگر بدانید که بیشتر مواقع، استراتژی برندینگ هرگز اجرا نمی شود.

به این شکل که یک تکنیک قوی برندیک با درنظر گرفتن تمام اهداف شرکت ایجاد و شروع می شود.

سپس در مرحله واقعیت، زمانیکه کارمندانتان با مشتریان سرگرم هستند، مسئولیت توسعه برند به بعد موکول می شود و…بعد هم کلا فراموش می شود.

بنابراین پیاده سازی و رهگیری نتایج استراتزی برندینگ را هرگز فراموش نکنید.

 

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک