5 فرد موفق در راه اندازی کسب و کار

اگر شما هم در فکر راه اندازی یک کسب و کار جدید و کارآفرینی هستید و در ذهنتان سوال پیش آمده که چگونه میتوانید جزو ثروتمند ترین سرمایه داران ایرانی شوید، این مطلب برای شماست. راز موفقیت تمام افراد موفق و پولدار تلاش و استمرار در کارهایشان است. شما باید عاشق کاری که میکنید باشید و از رفتار و زندگی آن ها الگو برداری کنید. با در اختیار داشتن سرمایه کم میتوانید با داشتن شناخت بازار د اخلی سرمایه تان را زیاد کنید و در مسیر پیشرفت قدم بگذارید. همچنین سفر به کشورهای خارجی و دیدن بازارهای آن ها و کسب تجربه بسیار برای شما مفید است.

لیست ثروتمند ترین کسب و کار داران ایران 2022

1-اسدالله عسگراولادی

کسب و کار

نفر اول لیست افراد ثروتمند ایرانی اقای عسگراولادی است. او که به سلطان پسته معروف بود در سال 98 چشم از جهان بست. اما حتی بعد از فوت هم در لیست ثرومتندترین افراد ایران باقی مانده است. سرمایه او چیزی حدود 11 میلیارد دلار برآورد میشود. دوران کودکی اقای عسگرابادی در چهارراه سروس تهران گذشت. او تمام سالهای پس از انقلاب رئیس تاق بازرگانی ایران و چن بوده است.
خوب است بدانید که وی خود را سرمایه گذار میدانست نه سرمایه دار! همچنین فرد دین داری بودند و هرروز بعد از نماز صبحبه سرکار میرفتند. از راه های موفقیت ایشان میتوان به پشتکار و تلاش زیادشان اشاره کرد. او هرروز از ساعت 7 صبح به کار مشغول میشد و تا روز قبل از مرگ دست از کار برنداشت. البته که نه تنها در سطح منطقه بلکعه در سطح بین المللی به تجارت میپرداختند.
او به کشور های سنگاپور و نیویورک زیره، کشکش و پسته صادر میکرد اما دلیل اصلی موفقیتش خرید و فروش دلار بود.

2-بابک بختیاری

آقای بابک بختیاری، یک کارآفرین و برندساز ایرانی است. او ابداع کننده آیس پک و تاسیس کننده شرکت بستنی زنجیره ای آیس پک در ایران است. اقای بختار در سال 87 به عنوان کارآفرین برتر ایرانی انتخاب شد و در سال 88 برند آیس پم به عنوان صد برند برتر ایرانی معرفی شد. برند ایس پک که او در سن 29 سالگی بنیان نهاد، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای ایران است.
البته که مانند اکثر سرمایه داران موفق در سنین کودکی و نوجوانوی سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است و به شغل هایی مثل مسافرکشی،فروش ساندویچ و گرداننده بوفه مدارس مشغول بوده است. یک بار با مقدار بدهی و چک برگشتی زیاد راهی زندان شد. پس از بیرن آمدن و با ابداع ایس پک و شروع به افتتاح شعب امروزه 5000 نفر کارمند،120 شعبه فقط از برند ایس پک 10 شعبه خارجی در کشور های هند و امارات و دوبی و… افتتاح کرده است.
امروزه او در هلدینگ برندینگ و فرنچایز خود کارافرینی های بیشتری هم کرده است و برندهای موفق و مشهوری مانند چاکوچ،چلوش،شاندیز،سه نقطه و … بوجود آورده است.

3-خانواده معروف قرمزیان،کسب و کار بین المللی

خانواده قرمزیان خانواده مشهور ایرانی است که به کانادا مهاجرت کردند و ثروت خود را از طریق ساخت ‌و ساز در کانادا به دست آوردند. بزرگ ‌ترین مراکز خرید در بلومینگتون آمریکا ساخت خانواده قرمزیان است و از این طریق به شهرت فراوانی دست پیدا کرده ‌اند. یعقوب قرمزیان پدر خانواده، همراه چهار پسرش کسب و کار 4 میلیارد دلاری ساخت‌ و ساز خانواده قرمزیان در آمریکا را اداره می ‌کنند.
البته ایشان در سال 2000 میلادی از دنیا رفته اند؛ ولی پسران وی به نام های اسکندر، نادر، بهمن و رافائل راه پدر را ادامه داده اند. به طوری که با بنیانگذاری گروه تریپل فایو در راستای معاملات املاک و مستغلات هم اکنون نزدیک به 400 شعبه در کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، تایوان و منطقه خاورمیانه دارند. از نحوه عملکرد پسران یعقوب قرمزیان می توان این طور نتیجه گرفت که هرگز نباید با مرگ و کناره گیری یکی از اعضاء، کار و توسعه اقتصادی متوقف شود.
بلکه باید با قدرت بیشتر و انگیزه مضاعف در جهت دستیابی به اهداف بالاتر تلاش کرد. تلاش همه جانبه و بی وفقه پسران قرمزیان سبب شده تا آنها در زمره ثروتمندترین افراد ایران قرار گیرند. علاوه بر این شهرت آنان نه تنها در ایران بلکه در اقصی نقاط جهان گسترش یافته است.

4-محمدصدر هاشمی‌نژاد

او در روستای هنزا در استان کرمان متولد شد. هنزا جایی است در دامنه کوهستان هزار بین جیرفت و بافت. پدر او فرد عالمی از خانواده روحانی و در کار دانشی وجه تسمیه‌ها نیز دستی داشت و ازجمله روی نام روستایشان هم مطالعه کرده بود. خانواده او یکی خانواده کاملا معمولی اما با فرهنگ بودند.او در اتاق پلی‌کپی دانشکده فنی تبریز کار می‌کرد و ماهی 90 تومان حقوق می‌گرفت.
سپس با همان دارایی شروع به انجام کسب و کار کرد و در یک شرکت مشغول به کار شد. بعد از آن با پیشنهاد یکی از دوستان به سراغ کار پیمانکاری رفت. سپس یک شرکت تاسیس کرد که به ورشکستگی خورد و دوباره مجبور شد از صفر شروع کند.
مدتی بعد که هلدینگ خود را تاسیس کرد و اولین پیمانکار بین المللی ایرانی شد با وجود تمام سختی ها و موانع راه به موفقیت زیادی رسید و امروزه 30000 کارمند دارد. تمام این موفقیت هارا فقط مدیون پشتکار خود میداند و به جانان توصیه میکند برای دستیابی به موفقیت فقط پشتکار داشته باشند.

5-اسحاق لاریان

کسب و کار

اقای لاریان از ثروتنمدان ایرانی یهودی است. او در 17 سالگی پس از تمام کردن تحصیلات  خود به آمریکا رفت. در آن زمان برای  تامین مخارجش در یک رستوران کار میکرد. او امروزه مالک شرکت ام جی ای اینترتیمنت است. در سال 2007 عنهوان کارآفرین سال ملی را کسب کرد. شرکت او بزرگ ترین شرکت اسباب بازی بروشی جهان است.

راز موفقیت در کسب و کار

در آخر خوب است بگوییم با یک بررسی کلی بر زندگی و فعالیت های این ثروتمندان میتوان به راز موفقیتشان دست یافت. درخشش آن ها معمولا از کودکیشان سرچشمه میگرفته است و معمولا خانواده های پشتیبان و خوب هم داشته اند که به آن ها کمک کرده اند. این درخشش امروزه استعداد نامیده میشود. استعداد هر شخص بخشی از وجود اوست که باعث میشود به مرحله جدیدی از زندگی خود برسد. ربرخی از آنان از هیچ و صر به ثروت سرسامآور امروزه خود رسیده اند و این فقط نتیجه پشتکار و شکست ناپذیریشان بوده است.

برچسب ها:
استارباکس اعطای نمایندگی بابک بختیاری بازاریابی برندینگ برندینگ رستوران برندینگ شخصی بستنی بوم کسب و کار تجهیزات فست فود تکنولوژی راه اندازی راه اندازی رستوران راه اندازی رستوران در ترکیه راه اندازی رستوران سیار راه اندازی سفره خانه سنتی راه اندازی فست فود راه اندازی فود کورت راه اندازی قنادی راه اندازی کافیشاپ فرنچایز راه اندازی کسب و کار رستوران داری رستوران گیاهی ساب وی طراحی سایت رستوران غذاهای ایرانی غذای آسیایی فرنچایز فست فود فست فود زنجیره ای قرارداد مدیریت رستوران مواد اولیه مواد اولیه فست فود نمایندگی، فرنچایز کارآفرین کارآفرینی کارافرینی کار در منزل کسب و کار کسب و کار،راه اندازی کسب و کار کسب و کار اینترنتی کسب و کار بین المللی کسب و کار تولیدی کسب و کار کوچک